Sign Up

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Yanıt Motorumuza kaydolun.

Sign In

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal soru ve Yanıt Motorumuza giriş yapın.

Forgot Password

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

You must login to ask a question.

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Spor Forum Latest Articles

Alex Ferguson şampiyonluk madalyasını 40 yıl sonra alacak – Son Dakika Spor Haberleri

Alex Ferguson şampiyonluk madalyasını 40 yıl sonra alacak – Son Dakika Spor Haberleri


Manchester United’dan önce İskoçya ligi ekiplerinden Aberdeen’i çalıştıran ve burada birçok başarıya imza atan Sir Alex Ferguson, 1983’te kazanılan Kupa Galipleri Kupası şampiyonluğunun madalyasını 40 yıl sonra alıyor.

Daily Mail’in haberine göre; UEFA’nın o dönemki kuralları gereği ilk 11 ve 5 yedek oyuncuya madalya verildiği, bu sebeple Ferguson’ın ve diğer isimlerin madalya alamadığı aktarılırken 12 Mayıs’ta gerçekleşecek törenle madalyaların verileceği kaydedildi.

“HERKESE MİNNETTARIM”

O dönemde Ferguson’ın yardımcısı olarak çalışan Arhcie Knox’la birlikte sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Dougie Bell’in de madalya alacağı ifade edildi.

Ferguson Daily Mail’e verdiği demeçte, “Bu madalyayı alacak olmaktan dolayı çok mutluyum. Büyük bir onur ve bu başarının gerçekleşmesini sağlayan herkese minnettarım.” ifadelerini kullandı.

1983 yılında UEFA Kupa Galipleri Kupası finalinde oynanan maçta Aberdee, Real Madrid’i 2-1 mağlup ederek şampiyon olmuştu.

Ferguson’ın antrenörlük döneminde kazandığı kupalar:

İskoçya Ligi x3
İskoçya Kupası x4
İskoyça Lig Kupası
UEFA Kupa Galipleri Kupası x2
UEFA Süper Kupa x2
Premier Lig x13
F.A. Cup x5
Community Shield x8
Kıtalararası Kupa x2

Related Posts

Leave a comment