Sign Up

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Yanıt Motorumuza kaydolun.

Sign In

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal soru ve Yanıt Motorumuza giriş yapın.

Forgot Password

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

You must login to ask a question.

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Spor Forum Latest Articles

Fenerbahçe’nin yıldızı Arina Fedorovtseva’dan hacamatlı yarı final hazırlığı

Fenerbahçe’nin yıldızı Arina Fedorovtseva’dan hacamatlı yarı final hazırlığıCEV Şampiyonlar Ligi yarı finali rövanş karşılaşmasında VakıfBank ile karşılaşacak Fenerbahçe Opet’in Rus yıldızı Arina Fedorovtseva, vücuttaki kirli kanın atılması hedeflenen ve Türkiye’de de bir tedavi yöntemi olarak alternatif tıpta yaygın olarak kullanılan hacamat yaptırdı.

CEV Şampiyonlar Ligi yarı finali rövanş karşılaşmasında VakıfBank ile karşılaşacak Fenerbahçe Opet’te hazırlıklar sürüyor. Arina Fedorovtseva maça hacamat yaptırarak hazırlanıyor.
Paylaşılan idman fotoğraflarında Rus smaçör Fedorovtseva’nın görüntüsü dikkat çekti. 19 yaşındaki Rus yıldızın omzunda hacamat izi görüldü.
Daha önce futbolda Fransız yıldız Benzema ve Neymar başta olmak üzere bazı sporcuların bu yönteme başvurdukları biliniyor.
BARDAK ÇEKME (HACAMAT) NEDİR?Vücudun herhangi bir yerinden bardak veya benzeri birşeyle vakum yapılarak kanın çekilmesidir. Geçmişte bardak içerisindeki oksijenin tüketilmesi için kağıt ya da alkollü pamuk kullanılmıştır. Günümüzde pompa ile içerisindeki havanın alınması esasına dayanan aletler yapılmıştır.
Bu işlemin yapılmasının amacı cilt altı kan dolaşımını artırma, kas gevşetici etki, toksinlerin ve karbondioksitin dışarı atılmasına yardımcı olmak. Hücrelerin beslenmesine ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlayan bardak çekme metodu bu etkileriyle vücuttaki sakatlıkların erken tedavisini sağlıyor.

Related Posts

Leave a comment