Sign Up

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Yanıt Motorumuza kaydolun.

Sign In

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal soru ve Yanıt Motorumuza giriş yapın.

Forgot Password

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

You must login to ask a question.

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Spor Forum Latest Articles

Kırkpınar Yağlı Güreşleri ne zaman yapılacak? 662. Kırkpınar Yağlı Güreşleri için geri sayım – Son Dakika Spor Haberleri

Kırkpınar Yağlı Güreşleri ne zaman yapılacak? 662. Kırkpınar Yağlı Güreşleri için geri sayım – Son Dakika Spor Haberleri


663. Kırkpınar Yağlı Güreşleri için heyecan dorukta. Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılına denk gelen 662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde başpehlivan 1 milyon lira ödül kazanacak. Başpehlivan ikincisine 250 bin lira, başpehlivanlık üçüncülerine ise 125’er bin lira ödül verilecek. İşte, Kırkpınar Yağlı Güreşleri hakkında son bilgiler…

TARİH BELLİ OLDU

Edirne Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek 662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri programı açıklandı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre güreşler, 7-9 Temmuz’da Sarayiçi Er Meydanı’nda gerçekleşecek.

ORGANİZASYON PROGRAMI AÇIKLANDI

Güreşler minik boylarda 7 Temmuz Cuma günü başlayacak.

Güreşlerin devam ettiği esnada ağa karşılama töreni tertip edilecek. Kırkpınar’ın 3 altın kemerli ağası Seyfettin Selim Selimiye Meydanı’nda karşılanacak. Daha sonra Atatürk Anıtı’na çelenk sunulacak. Tören daha sonra Pehlivanlar Mezarlığı’nda devam edecek.

Adalı Halil ve Kara Emin’in kabirleri başında dua edilecek. Öğle vakti Edirne Eski Camisi’nde mevlit okutulacak.

Resmi açılış programı ise saat 18.00’da Er Meydanı’nda gerçekleşecek. 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı Mustafa Taş tarafından göndere bayrak çekilmesi sonrası ağa Selim, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan açılış konuşması yapacak. Tören resmi geçit töreni ile sona erecek.

Güreşler, 8 Temmuz Cumartesi çeşitli boylarda devam edecek. Başpehlivanlar çayıra çıkacak.

Organizasyonun son günü 9 Temmuz Pazar günü ise sabah saatlerinde başlayacak mücadeleler başpehlivanlık final güreşleriyle sona erecek. 9 Temmuz günü gerçekleşecek programda ağalık ihalesi, bayrak töreni ve ödül töreni de gerçekleşecek.

Related Posts

Leave a comment