Sign Up

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Yanıt Motorumuza kaydolun.

Sign In

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal soru ve Yanıt Motorumuza giriş yapın.

Forgot Password

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

You must login to ask a question.

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Spor Forum Latest Articles

Şampiyonada başörtüsü takmayan İranlı satranç oyuncusuna İspanya’dan vatandaşlık – Son Dakika Dünya Haberleri

Şampiyonada başörtüsü takmayan İranlı satranç oyuncusuna İspanya’dan vatandaşlık – Son Dakika Dünya Haberleri


khadem, “Yaptıklarımdan pişman olduğumu söyleyen bir video kaydetmem söylendi. Bunun daha önce başkalarının da başına geldiğini biliyorsunuz Bana göre bunu yaparken baskı altında olduğumu söylemek zorunda gibiydim ve bir video göndermedim. Bana eğer yapmazsam geri dönemeyeceğimi söylediler, ama bunu yapmak istemedim, bu yüzden belki de geri dönmenin mümkün olmadığını fark ettim.” açıklamasında bulundu.

22 yaşındaki Mahsa Amini Tahran’da ahlak polisi tarafından başörtüsü kuralına uymadığı gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybetmişti. Eylül’de Amini’nin polis şiddeti nedeniyle öldüğü iddiaları üzerine başlayan ve tüm ülkeye yayılan gösteriler aylarca sürmüştü.

Mahsa Amini protestolarının ardından ahlak polisinin devriyeleri aylarca durdu. Ülkede birçok kadın başörtüsü olmadan sokağa çıkmaya başladı.

Ülkede geçen hafta ahlak polisinin yeniden devriye gezmeye başladığı açıklandı. Ancak polis artık gözaltına alamıyor, sadece uyarıda bulunuyor.

Related Posts

Leave a comment