Sign Up

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Yanıt Motorumuza kaydolun.

Sign In

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal soru ve Yanıt Motorumuza giriş yapın.

Forgot Password

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

You must login to ask a question.

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Spor Forum Latest Articles

Şampiyonlar Ligi Kupası İstanbul’da – Son Dakika Spor Haberleri

Şampiyonlar Ligi Kupası İstanbul’da – Son Dakika Spor Haberleri


UEFA Şampiyonlar Ligi finali 10 Haziran Cumartesi günü Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak. Final karşılaşması öncesinde Avrupa’nın kulüpler düzeyindeki en büyük kupası İstanbul’a getirildi. Şampiyonlar Ligi kupası, yarın akşam saatlerine kadar İstanbul’da bulunan bir alışveriş merkezinde sporseverlerin ziyaretine açık olacak.

Atatürk Olimpiyat Stadyumu’ndaki finalde kazanan takıma verilecek kupa 7.5 kilo ağırlığında, 73.5 santimetre uzunluğunda ve gümüş renginde. Devlerin kupası toplamda 68’inci kez, İstanbul’da ise 2’nci kez havaya kalkacak. 

İSTANBUL’A HANGİ TAKIMLAR GELECEK?

İstanbul’un ev sahipliği yapacağı final öncesinde yarı final mücadeleleri Mayıs ayının ikinci haftasında başlayacak. Yarı finallerin ilk maçında Real Madrid 9 Mayıs Salı günü sahasında Manchester City’i konuk edecek. Öte yandan 2004-2005 sezonunda Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanan finalde Liverpool’a mağlup olan Milan 10 Mayıs Çarşamba günü Inter’in konuğu olacak. Yarı finallerin ikinci maçları ise 16, 17 Mayıs tarihlerinde oynanacak. Eşleşmeler nedeniyle bir İtalyan takımının yine İstanbul’daki finale gelmesi kesin.

18 YIL SONRA YENİDEN

Atatürk Olimpiyat Stadyumu, 18 yıl sonra final maçına ev sahipliği yapacak. 2004-2005 sezonunda Liverpool ile Milan arasında oynanan final müsabakasına ev sahipliği yapan İstanbul, 2020-21 sezonunda yine ev sahibi olmuştu. Ancak koronavirüs pandemisi nedeniyle final İstanbul’dan alınmış ve Porto’ya verilmişti. 

Related Posts

Leave a comment