Sign Up

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Yanıt Motorumuza kaydolun.

Sign In

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal soru ve Yanıt Motorumuza giriş yapın.

Forgot Password

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

You must login to ask a question.

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Spor Forum Latest Articles

TFF Başkanı Büyükekşi’den yabancı kuralı açıklaması – Son Dakika Spor Haberleri

TFF Başkanı Büyükekşi’den yabancı kuralı açıklaması – Son Dakika Spor Haberleri


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Altyapı Akademileri Projesi kapsamında Altyapı Akademilerinde Türkiye Modeli oluşturmak ve sürdürebilmek adına gerçekleştirdiği kulüp akademileri ziyaretlerine Kayserispor ile devam etti.

“YIL SONU KARARA BAĞLANACAK”

Açıklamalarda bulunan Büyükekşi yabancı kuralı hakkında, “Bizim 5 yıllık planımız vardı. Kasım ayında Dünya Kupası için ara verdik. Şubat’ta yaşanan depremden ötürü ara verdik. 2’si Süper Lig’den olmak üzere 9 kulüp ligden çekildi. Hal böyle olunca, bu sezon verimli olunamadı. Bunun için 1 yıl daha aynı şekilde devam etme kararı aldık.” şeklinde konuştu.

Büyükekşi, alınan bu kararın önümüzdeki sezonlarda değişeceğine işaret ederek, “5 yıllık planı da önümüzdeki günlerde tekrardan gözden geçirip bu yılın sonuna kadar bir karara bağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

8+3 olarak devam eden yabancı kuralı önümüzdeki sezon için 8+6 olarak açıklanmıştı. Buna göre 8 yabancı oyuncu sahadayken 6 oyuncu kenarda olabilecek. 

Related Posts

Leave a comment