Sign Up

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Yanıt Motorumuza kaydolun.

Sign In

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal soru ve Yanıt Motorumuza giriş yapın.

Forgot Password

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

You must login to ask a question.

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Spor Forum Latest Articles

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin konuştu: Yıldızların Suudi Arabistan tercihi sonrası Avrupa futbolu tehdit altında mı? – Son Dakika Spor Haberleri

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin konuştu: Yıldızların Suudi Arabistan tercihi sonrası Avrupa futbolu tehdit altında mı? – Son Dakika Spor Haberleri


Aleksander Ceferin‘e göre Avrupa futbolu, Suudi Arabistan sermayesinin tehdidinde değil.

UEFA Başkanı, Cristiano Ronaldo, Karim Benzema ve Amerika Birleşik Devletleri’ne giden Lionel Messi örnekleri üzerinden konuştu.

Ceferin, “Kariyerleri bitmek üzere. Bu noktaya gelen yıldızlar daha çok para kazanacakları ülkeleri tercih edebiliyor. Ancak en üst düzey futbol Avrupa’da oynanıyor. Kariyerinin zirvesinde Suudi Arabistan’a transfer olan herhangi bir futbolcu yok.” dedi.

Ceferin’e göre büyük yıldızları transfer etmek o ülkedeki futbolun gelişmesi için yeterli değil.

UEFA Başkanı, “Bunu daha önce Çin yaptı ve sonuç alamadı. Futbolunuzu geliştirmek için altyapıya yatırım yapmalısınız. Önemli antrenörler getirip kendi futbolcularınızı yetiştirmelisiniz.” diye konuştu.

NELER YAŞANDI?

Cristiano Ronaldo’nun 38 yaşında Al Nassr’a transfer olmasıyla Avrupa futbolunun yıldızlarını kaybettiği görüşü ortaya çıkmıştı.

Son olarak 35 yaşındaki Karim Benzema kariyerini bir diğer Suudi kulübü Al Ittihad’de sürdürmeye karar vermişti.

36 yaşını dolduracak Lionel Messi de Paris Saint Germain’den ayrıldıktan sonra Inter Miami ile anlaşmıştı.

Related Posts

Leave a comment