Sign Up

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Yanıt Motorumuza kaydolun.

Sign In

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal soru ve Yanıt Motorumuza giriş yapın.

Forgot Password

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

You must login to ask a question.

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Please briefly explain why you feel this answer should be reported.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Spor Forum Latest Articles

UEFA’nın futbolculara maaş limiti planı: Çözüm değil sorun yaratır – Son Dakika Spor Haberleri

UEFA’nın futbolculara maaş limiti planı: Çözüm değil sorun yaratır – Son Dakika Spor Haberleri


UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, katıldığı bir podcast yayınında maaş sınırı getirmeyi düşündüklerini belirtti.

Ceferin maaş limitini tartıştıklarını belirterek, “2024’ten sonrası için yeni bir kuralımız var. Gelirinizin yüzde 70’ine kadar olan bölümü maaş ve transfere harcayabilirsiniz. Ama bu yeterli değil. Çünkü geliriniz 5 milyarsa harcayacağınız tutar yine çok yüksek. Sahiplerle ilgili bir sorun değil. Reakbetle ilgili. Her zaman beş kulüp kazanacaksa bunun bir anlamı yok.” dedi.

Bu açıklamanın ardından İngiltere ve Galler Profesyonel Futbolcular Birliği Başkanı Maheta Molango, UEFA’nın uygulamayı düşündüğü maaş limitinin sorunları çözmeyeceğini ve futbolcuların yararına olmayacağını söyledi.

“ÇÖZÜM BU DEĞİL”

BBC’ye açıklamalarda bulunan Molango; “Maaş limitinin uygulanması halinde futbolcuların bu karara sıcak bakmayacağını vurgulayarak “Futbolculara en önemli paydaşlar ve olayların merkezinde yer alan kişiler olarak davranılması gerekiyor. Oyuncuların maaşlarına sınır getirilmesi konusunda haklı olarak kızacaklarını düşünüyorum. Çözüm bu değil.” ifadelerini kullandı.

Molango, futboldaki yoğun maç programının sorunlar oluşturacağını belirterek, “Futbolcuların sürekli maça çıkması isteniyor ve sürekli yeni turnuvalar oluşturuluyor ya da mevcut turnuvalar genişletiliyor. Eğer futbolculara böyle davranmaya devam ederlerse sorunlar ortaya çıkacak.” açıklamasında bulundu.

Related Posts

Leave a comment